Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Cafe keyif
Cengiz PalaCengiz Pala

Beşiktaş hakettiğini aldı…

12 Mayıs 2011, Perşembe - 00:38
Kayseri’de pastırma yemek vardı ya, kısmet olmadı. Beşiktaş’ın has çocukları ile Levent Venge’de kupa heyecanı ile yediğimiz et’in de, rakının da ölçüsünü kaçırdığımızı hesap gelince anladık. Neyse ki kupa alındı da neşemizi kaçırmadı.
Kupa finalini de kupayı da hakeden iki İstanbul takımınının mücadelesinde, quaresma’nın göğsüne aldığı topu şık bir vuruşla gole çocuklar gibi sevindik. İstanbul’un boz baykuşları, hiç de boş değildi, penaltı da. İbrahim Akın ,’Beni satana, ben penaltı atarım’ derken maç oldu 1-1…
Bizim yabancılar UEFA’da oynamak istiyorlardı. Tomas Sivok’ın kafası ile 2-1’i gördük ve kadehler havaya kalktı. İBB’de çok isiyordu hatta kupayı almaya da Kadir Topbaş gelmişti. Gökhan Ünal, Kayseri’lilere selam bizim kaleye de golünü çaktı 2-2.
Mücadeleli bir 90 dakikadan sonra, eşitlik bozulmayınca maç, önce uzatmalara daha sonra da penaltılara kaldı. Bizim yabancılar bu kupada oynanan tüm maçlarda, atılan gollerin hepsini atmışlardı, finalde de penaltılar dahil bütün golleri de atarak kupaya el koydular. Takımın başına geçtikten sonra ilk kupasını alan Tayfur hoca da, çocuklar gibi şen’di, biz de…
Türkiye Kupasını Kayseri’den getirirken, aklımız UEFA’daydı. Galatasaray’dan sonra bu Beşiktaş’ın bu kadrosuna da, bize de yakışır mı yakışır.
Kutlu olsun…