Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Benim Beşiktaşım...

02 Aralık 2011, Cuma - 15:47
Ben BEŞİKTAŞ'lıyım.Gönlümü ve sevgimi bu klübe vermişim ve bunu yıllar önce belgelemişim.İçimden yüreğimden severim,düşse de kalksa da,8-0 mağlup ta olsan ben gönlümü vermişim,sevgimi gömmüşüm bu klübe..Başkanlar,futbolcular gelir gider, tepkiler olur,küfürler olur..Bunların hepsi kabulum..
Futbolcular, teknik heyet ve başkan yönetimi, bu klübe bilerek veya bilmeyerek ihanet edenler, oynamıyıp takıma zarar verenler, zarara uğratanlar, vicdanınızla nasıl bir muhasebe yapacaksınız bilmiyorum.
Bu tür davranışlar, hiçbir toplumda kabul edilemez ve silinip gidersiniz. Yaşanmış örneklerini gördük.Peki neden yazıyorum Macabi futbol takımı futbol oynamıyor, koşuyor. Beşiktaş oynamadığı için rakip takım oynuyor
görünüyor. Eğer rakip futbolcular bizim futbolcularımızı kızdırmasalar, ev sahibi taraftar Karizmayı kızdırmasa maçı verecegiz. Kime ? Futbol oynamasını bilmeyen, ilk maçta skor tabelasında yazıyla beş, rakamla 5 yazdığımız bir takıma.Mağlup olmak ölüm demek. Orada kalın, gelmeyin daha iyi.Neyseki ev sahibi taraftarın tepkisi bizim bazı yabancıları şaha kaldırdı. Birinci golde Karizma öyle hırsla vurdu ki ; kalecinin eline gelse bile, o top girerdi. 92. dakikada Karizma kendi çabasıyla üç kişiyi çalımlıyarak, adeta sıraya dizerek çok güzel goller attı ve 3-2 maçı aldık ama öldük öldük dirildik.
Benim Beşiktaşım bu değil, Benim Beşiktaşım devamlamlı kazanmak için oynayan ve NA MAĞLUP TEK TAKIM ÜNVANINA SAHİP TEK SPOR KLÜBÜ.Ben, herkes aldığı paranın hakkını verecek, o parasını aldığı klüb için döktüğü her damla terin, ne kadar değerli olduğunu ve hesabını vermenin ALLAH katında da ne kadar zor olduğununa inanıyorum.Bu ilahi adalalet çabuk tecelli eder, zerre kadar iyi düşünen aksini yapan da dünyada hakkını alır. Sağlıklı günler dilerim..