Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Baharın unutturdukları...

24 Mart 2012, Cumartesi - 15:51
Hayat çok acımasız………Yazmak istiyorum yazamıyorum. konuşmak istiyorum konuşamıyorum. şaka yapmak istiyorum yapamıyorum. gülmek istiyorum gülemiyorum. ağlamak istiyorum ağlıyamıyorum. Gitmek istiyorum gidemiyorum. düşünmek istiyorum düşünemiyorum. sevmek istiyorum ONU sevdiğim için başka sevemiyorum.  yürümek istiyorum bırakmıyorlar. dinlenmek istiyorum dinlenemiyorum. tatil yapmakistiyorum yapamıyorum.

Uyumak istiyorum uyuyamıyorum.güvenmek istiyorum güvenemiyorum. resim yapmak istiyorum yapamıyorum. resim çekmek istiyorum çekemiyorum.p atron olmak istiyorum olamıyorum.   Baba olmak istiyorum olamıyorum. arkadaş olmak istiyorum olamıyorum. bakmak istiyorum  bakamıyorum. yalan söylemek istiyorum söyleyemiyorum. doğruyu söylüyorum inanmıyorlar…

Nefes alabiliyorum. Görüyorum. koku alabiliyorum. Duyuyorum.konuşabiliyorum. düşünebiliyorum. yüreğimin sesini duyuyorum. böbreğimdeki kumun oynamasını hissediyorum. damarımdan akan kanın kıpırtısını hissediyorum.açlık hissediyorum. doyduğumu hissedebiliyorum.. Evlendim sevgili olamadım. çalışmaktan çocuklarımla oynayamadım. Ben hiç şüphelenmedim. hep benden şüpelendiler. hiç dostum olmadı.  Seni seviyorum diyenler hep vurdular.  Beni sevmeyin. beni seven beni ince ince dokuyup git yaşa demiş,.
Senin dünyan bu.
Sen bu kadar yol alırsın. Bundan sonra senin meleklerin yaşayacak.Şimdi yaşlandın diyorlar.Yaşlanmadım vücudum yoruldu. 49 senedir senedir hiç durmaksızın çalışıyorum.Kefilimiz ALLAH. garantimiz ölünceye kadar.ben gülebiliyorum. Artık insanlar paraya taptığı için onları sevmiyorum. Onların dostluğuna da ihtiyacım yok. Çünkü benim dostluk kavramım onlardan farklı. Hayat felsefem farklı. Dünyaya bakışım farklı Sabrım....

Tam tamına  42 sene aynı mahallede yaşamak biri ölüyor biri doğuyor büyüyor evleniyor mutlu mutsuz çocuk sahibi oluyor dünya dönüyor bir şekilde yaşam devam ediyor Bu güne ŞÜKÜR yazacak o kadar güzellikler var ki. İnsana yaşadığını hatırlatan baharın sıcaklığı bütün olumsuzlukları unutturuyor.

ALLAHA EMANET OLUN