Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Bakkalda
Zahit BabaZahit Baba

Bahar geldi...

29 Mart 2012, Perşembe - 19:58
Baharın gelişi serçe kuşlarının sabah gün doğmadan cıvıldamasıyla kendini gösteriyor.İşyerimizin (ASLISHOP) önündeki ağaç saksıların dibine bir ay önce çim tohumu attım. Onlar   toprağı yırtarcasına güneşe doğru  dışarı fışkırıyor adeta. Gül ağacını budadım onunda MAŞALLAHI var, Hdırelles geliyor yine dilekler bağlanacak gül ağacına. geçen sene 25 dilek ipi vardı, bir de altın kesesi.
O günün akşamında apartman görevlisi arkadaş geldi. *Zahit abi, Bayan  Suzi gül ağacının dibine altın ekmiş, onları almaya geldim" diyince keseden haberim oldu.
Bakalım bu sene Hıdırelles te ne kadar dilek ipi bağlanacak?  Sanırım bu yıl Nişantaş"nda daha çok dilek dilenecek, gül ağacında.  Şimdiye kadar dilek ipi inanarak bağlamadım. Ama  bu yıl  ben de bu ananevi inanışa katılıp ALLAH TAN dilekte bulunacağım.
Baharın gelişi, yalnız doğayı değil  bizleri de değişime uğrattı.
Kalın giysilerimizi yavaş yavaş çıkartıp ince giysilerimizi giymeye başladık. Zaman çok hizlı geçiyor. Gözlemlerime göre hayatlarımız gittikçe monotonlaşıyor İNŞALLAH çocuklarımız kendilerine öyle bir düzen kurarlar ki ömürleri boyunca monotonluk yaşamazlar.
HER CANLININ VE BUNLARIN EN KUTSALI OLAN İNSANLARA SAĞLIKLI, MUTLU,  BOL PARALI İLK BAHARLAR VE YAZLAR DİLERİM ...

ALLAHA EMANET OLUN. DOSTLAR.