Sevgi ve ışıkla yazan kalemler...
Gülümse
Gülsen GürGülsen Gür

Artık ertelemelerim yok...

25 Temmuz 2013, Perşembe - 19:34
Miniminicik bir sivrisinek böldü uykumu. Ondan sonra gözüme uyku girmedi. Yeni kitabıma başladım. Gün ışıldarken 294 sayfalık kitabım bitmişti. Öylesine enteresan bir şekilde sonlandı ki. Burada da da baş roldeydi sivrisinek. Bir hayatı sonlandırmasıydı kitabın finali...
Roman kahramanı için; kavgalar, ithamlar, aldatmalar, yalanlar eşcinsellik, sergi, galeri, diploma, şu bu anlamını kaybetti. Hepsi önemsiz bir ayrıntı oldu yazarın deyişi ile.
Şimdi bir kere daha anladım ki ertelenmiş hayatların sonu hep mutsuzluktu... Kitabın kapağını kapattım, kendi kendimi sorguladım... Bugün vaktim yok sonra yaparım, içimden gelmiyor, ona kızgınım, elalem ne der? diye ertelediğim ne çok şey vardı hayatımda. Zaman içinde onların hepsi tozlu raflara kalktı. Hiçbir zaman gerçekleşmemek üzere.
Miniminicik sivrisinek sana kocaman bir teşekkürüm var. Sayende bundan böyle ertelemeler yok hayatımda. Hayallerimi gerçekleştirmek için adımlarımı daha geniş atacağım. Yine hayaller kuracağım tabii. Umut duyguların yegane besini.
Uzun ve mutlu yaşamak için hayallerimin ölmesine izin vermeyeceğim.
Yüreğimin bahçesinde adı '' UMUT '' olan çiçekler tomurcuklanacak hep...
''DÖNÜŞ '' seni büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla okudum. İyiki de okudum.
Şimdi hayata camları toz pembe olan bir pencereden bakıyorum..